Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


12.11.2012
Jak vypadá konec světa :-)

Těžko tady vysvětlovat pohnutky. V pátek a v neděli zkouška kapely, v sobotu najednou prázdno, až se to nedalo vydržet. Zašel jsem k Nele domů na kafe a při náhlém vnuknutí jsem se odvážil nabídnout jí, ať se mnou jede na večírek na konci světa, na který jsem měl pozvání. Dali jsme vědět Kubovi, že jedeme, a vyrazili. Dobrodružství. Nevytiskl jsem si totiž mapu toho konce světa, takže jsme ještě cestou hledali název osamělé chaty. „ Na Letné“. Opět jako už tolikrát pomohl z brněnského divadla Kuba, přítel na telefonu :-) Přijeli jsme s půlhodinovým zpožděním, ale hlavně že jsme vůbec dorazili. Jirka Smrž se právě chystal ke svému recitálu. Kdo zná jeho silné texty, ví, že taková půlhodinka s člověkem zacvičí. O přestávce mi tedy přišla vhod osamělá procházka listopadovým lesem a pak „dobrá brazilská káva“, kterou tvrdošíjně nabízel Petr Novotný. A jede se dál, psychicky náročný intelektuální večírek pokračuje. Laďa Langer a jeho blues do podzimní nálady přesně zapadají. Opět přestávka, procházka, káva. Kapela Nebend se soustřeďuje převážně na zhudebnění textů českých básníků. Třeba Jiřího Wolkera, Reinera Maria Rilke, Vladimíra Holana, Jaroslava Seiferta. Tož pěkné a zase hodně silné.

Kafíčko, procházka, pár výborných dobrot. Jako na svatbě:-) A začíná se džemovat. Každý zahraje něco, jenom my se s Nelou držíme v ústraní. Nemáme žádné nástroje a já zcela výjimečně ani chuť zpívat. Po chvíli nám ale nic jiného nezbývá, tlak muzikantů a diváků je už hodně silný. Dobrá duše mi půjčí kytaru (děkuju!) a Nele flétnu. Zahrajeme jednu písničku. Potlesk je silný, asi se líbila. Čekali jsme přídavek z povinnosti, ale tohle bylo nad její rámec. Po druhé naší skladbě musíme přidat ještě třetí. Divácká odměna je tak silná, že mě to dojme, já už neudržím stavidla a musím pryč ze sálu. Asi jsem měl být někde jinde, a tak raději procházka. Naším vystoupením hudební část večera skončila. Lidé se pomalu rozcházejí a my asi ještě hodinu vedeme intelektuální rozhovory s velice příjemnými lidmi. Když odbíjí konec tohoto dne, jsme již na dálnici.

Byl to večer bohatý na dojmy. Luboš, na jehož fotky jsem moc zvědavý, mi napsal, že jsme vystavěli most mezi Hradcem a Bíteší. Měl pravdu. Za ten zbořený dálniční. Určitě se sem vrátíme (už ve třech – Ondra tentokrát nemohl) a také výbornou kapelu Žalozpěv pozveme v březnu k nám na schody. A stejně tak i Jirku Smrže. Toho asi někdy na podzim.

Myslím, že bych měl poděkovat všem lidem, s kterými jsem tento den přišel do styku. Zejména chůvě Nele:-). Na tom mostě totiž po příkladu našeho pražského karolinsky-pobělohorského skvostu vládla podzimní, trochu barokní nálada:-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena