Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


01.12.2012
Šantré - dóóóst dobrá muzika! :-)

Pavel Hloušek za baskytarou, Dušan Vainer za akustickou kytarou a Tereza Bárová za mikrofonem, dohromady ŠANTRÉ. Hosté našeho listopadového Zpívání na schodech.

Nejdřív se před gymnáziem objevil Pavel Rada, zvukař, jako vždycky zodpovědně několik hodin před začátkem představení. Předali jsme mu s Nelou gymnaziální chodbu a odporoučeli se k Papouškům na rituální česnečku a topinku. Když jsme se po hodině vrátili na gymnázium, zmíněná sestava skupiny Šantré již pilně zkoušela a ladila zvuk. Záhy se také objevil náš Ondra. Měl zrovna svátek a my jsme po svátečním potřásacím (zajišťuji osobně) a líbacím (zodpovídá Nela) obřadu mohli začít také zkoušet :-) Rychle jsme si přehráli riziková místa, sestavili playlist a dokončili přeměnu chodby na koncertní sál. Všechno to bylo trochu hektické, neboť ve škole končil „den otevřených dveří“ a hlavní slovo měly tudíž nekompromisní dámy uklízečky:-). Ale podařilo se a v sedm hodin večer bylo hotovo.

Nanosili jsme nástroje před Víťu (Nováka) a bez dlouhých cavyků spustili. Hrálo se nám hezky, mně tedy rozhodně ano. Měl jsem zas jeden ze svých záchvatů dobré nálady podpořený mimo jiné i skutečností, že muzika šlapala docela plynule a bez chyb. Asi po 40 minutách hraní jsme přepustili chodbu Pražákům.

A ti se činili. Jejich muzika (trochu v nerezovském stylu, ale přitom originální) mne opravdu vtáhla. Každá písnička měla jasné sdělení, kterému sloužil výraz všech členů. Nikde žádná hudební „exhibice“, všechno přísně podřízeno myšlence sdělného textu. Žádné „vycpávky“, žádná hluchá místa. Dušan Vainer, autor textů a melodií má všechno přesně vykalkulované. Některé texty ovšem nejsou Dušana, ale Jardy Síbrta (Až na ty kecy, Měsíc...). Pavel s Terkou dokázali všechno čitelně zvýraznit a jejich snahu ještě umocnil Pavel Rada za mixážním pultem. Myslím, že nepřeháním, když napíšu, že to byla muzika, která strčí do kapsy drtivou většinu našich „popíkářů“. Kapele bych jenom přál, aby to už konečně dokázali objevit i diváci. Ti naši to rozhodně ocenili a já je i za to mám rád.

Ani jsem nevnímal, že chvíle radosti budou za chvíli končit. Ještě rozloučení s našimi věrnými diváky (zas jich naštěstí byla plná chodba) a pak už zbývá jenom všechno uklidit, popsat a zařadit do škatulky příjemných vzpomínek.

A teď trocha hnusného materiálna: Aby ty vzpomínky pěkně voněly zabijačkovou vůní, o to se postarala jedna rodina našich příznivců z Pluhova Žďáru. Moc jim děkujeme. My za chuť, vůni a pomyšlení a vegetariánka Nela za to, že si na nás vzpomněli :-)

Fotečky samozřejmě budou, už se na nich pracuje. Kádrové obsazení pozic fotografů bylo totiž opět kvalitní: Luboš Konečný a Franta Bureš. Jirka Esser bude mít napříště co dohánět.

Snad nám nabité baterky z pátku vydrží až do 21. prosince, kdy k nám z Chlumu u Třeboně přiletí  Vančurovy „Sejkorky“.

Děkuji a těším se moc na další shledání.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena