Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


12.12.2012
Češtináři v rosické knihovně

V Rosicích máme dobré jméno i dobré známé. Za všechno může zas a zas jen muzika, respektive naše vyprávění o cestě do Mexika z jara tohoto roku. Vždyť právě díky spokojenosti s naším cestovatelským pořadem jsme dostali nabídku, abychom přijeli na advent zas.

Protože jsme už „pár“ adventních pořadů sestavili, nebyl pro nás až tak velký problém znovu oživit, co je zasuté někde v přihrádce „vánoce“. Snažili jsme se hrát skladby, které není slyšet v obchodních domech, ale které přitom vyjadřují opravdu vánoční tematiku.

Začátek ovšem patřil našim vlastním písničkám. Lidé si při nich pomalu zvykali na náš způsob přednesu, takže jsme za chvíli mohli plynule přejít k několika skladbám mexickým, mezi jinými i Los peces en el rio, což už je vlastně koleda. A překrásná, jak nám lidé všude na koncertech potvrzují. Následovaly naše méně známé kolední písně a po nich pár notoricky známých kousků, které jsme si s radostí zazpívali s diváky sborově. Zakončili jsme naší rozlučkovou (byli bychom rádi, kdyby ji někdy s námi zpívalo co nejvíc lidí) Přejem vám život.

Večer to byl opravdu příjemný, strávený s milými lidmi z knihovny nebo odjinud. Velmi si vážíme mimo jiné i pozvání do některého jarního brněnského pořadu autorského čtení. Vnímáme tuto nabídku jako spontánní ocenění textů, které zpíváme, a myslím, že právě takové pořady jsou naší parketou. Už se asi do konce svého života neosvobodím od vnímání folku jako zpívané poezie.

Mrazivým večerem jsme se rozjížděli za svými dalšími osudy celkem spokojeni. Nela s Ondrou do Brna (Ondra bude druhý den brzy ráno pokračovat do Prahy, kde studuje) a já pomalu beze spěchu noční promrzlou krajinou do Jindřichova Hradce. Mám toto osamělé noční cestování rád, i když mi pravidelně navodí melancholickou náladu. Člověk má spoustu času k přemýšlení, a když se mu náhodou někdy myšlenky vymknou z kontroly, nemusí si aspoň před nikým dělat násilí:-)

Děkujeme rosickým spřízněným duším. Opravdu jsme si tento adventní večer užili a rádi přijedeme kdykoliv znovu.

Jo a Ondrovi se za ty češtináře v názvu omlouvám:-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena