Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


25.12.2013
Adventní koncert Jen tak tak v Opeře :-)

Naše koncertní adventní šňůrečka pokračovala v sobotu 14. prosince vystoupením v Dolínku u Mělníka. Byli jsme hosty kapely Jauvajs, kterou si naši pravidelní diváci pamatují ze Zpívání na schodech někdy v jarních měsících 2013. Organizace byla tentokrát trochu složitější, neboť jsme se do Prahy dopravovali jedním autem. Druhé jsme nechali v Humpolci, že si je vyzvedneme druhý den na cestě do Brna. Tam měla naše série koncertů končit. Hned v Humpolci jsem se pohodlně usadil na zadním sedadle Saaba a probudil se až za Prahou, když jsme hledali správný sjezd z dálnice. Po marném pokusu někde se najíst jsme dorazili do cíle naší cesty. Koncert se měl odehrávat v Opeře. Honosné, co? Adventní koncert Jen tak tak v Opeře. Námět na plakát Alfonse Muchy nebo detektivku Agáty Christie.

Opera je místní restaurační zařízení. Takový typický vesnický sál s výčepem, kde se po odhrnutí pohyblivé stěny mohou odehrávat plesy, silvestrovské zábavy, dožínky nebo pro děti estráda Strýčka Jedličky:-). Nemyslím svá slova nijak hanlivě.  Podobné stavby mají všude na vesnici své nezastupitelné místo a vůbec bych se nezlobil, kdyby jich bylo více. Akusticky jsou však podobné prostory při malém množství lidí docela tvrdým oříškem, zvláště když pódium nemá dostatečnou hloubku a je zakončeno hladkou stěnou. To byl přesně případ tohoto večera, takže jsme pojali vážné obavy, jak si s tím mistr zvuku Pája Jindrák poradí. A poradil. Klobouk dolů!! Zvuk byl pro nás naprosto čitelný a „dole“, jak jsme se přesvědčili, to bylo stejné.

Hrálo se nám hezky, diváci byli našimi písničkami místy až nadšeni a dožadovali se CD nahrávek. Museli jsme slíbit, že cédéčka pošleme, jakmile přijdou z výroby. Po našem bloku nastoupila před „domácí“ publikum kapela Jauvajs. Kytara, banjo, basa, flétny, perkuse, kytara (flétna). To všechno dohromady jakési česky znějící Irsko. Mně se často Irská muzika zdá dost jednotvárná, ale tady jsem se nenudil, protože všechno bylo zahráno s typicky českým smyslem pro vtip, originalitu. A navíc doplněno tancem v podání profesionální taneční skupiny, která už vůbec člověka nudit nenechala. A tak jsme se (nevím, jak Nela) s Ondrou kochali míhajícími se vnady tanečnic, a když už se to nedalo vydržet:-), mohli se zaposlouchat do krásných romantických textů.

Moc pěkný večer, shodli jsme se všichni. Určitě ho někdy zopakujeme.

My jsme pak zamířili do Prahy, kde jsme pohodlně přespali v Ondrově pronajatém studentském příbytku na dohled od Národního muzea, abychom druhý den pokračovali do Brna.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena