Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


25.12.2013
Brno - Moravské náměstí 15.12.2013

Ráno jsme se probudili velmi časně. V 10 hodin:-) Pro velkou únavu a hlad jsme upustili od zkoušky a šli si sehnat něco k snědku. Během snídaně jsme však zjistili, že, abychom byli včas za zvukové zkoušce v Brně, musíme se pořádně snažit. Rychle jsme naskládali aparáty a těla do Saaba a vyrazili po ruletě D1 do moravské metropole. V Humpolci jsem opět přesedl do své Feldy, která toho už tolik pamatuje, a setkal se s Nelou i Ondrou až v Nelině a Kubově brněnském bytě. Na to, abychom ze sebe udělali zas lidi, jsme měli necelých 15 minut. Nevím, nakolik se nám to povedlo, a tak jsme se raději zabalili do tlusté slupky oděvů. Naše vystoupení se mělo odehrávat „open air“ na Moravském náměstí v centru Brna.

Byla to vlastně pouť, jejíž jednou atrakcí byla folková scéna. Zvláštní spojení, které už předem vzbuzuje nechuť ortodoxních folkařů. Ale znovu se ukázalo, jak je všechno relativní. Pódium bylo vzorně nachystané, pan zvukař připravený, ochotný, dobře vybavený a znalý svého řemesla, takže jsme měli brzy zapojenou aparaturu a vyzkoušený zvuk. To už se začali na taneční parket před scénu trousit první diváci, kteří si přišli poslechnout právě nás. Měli jsme k dispozici hodinku vlastní prezentace uprostřed Brna. Zvolili jsme program, v němž nehraje saxofon (v těchto podmínkách je těžké jej ovládat). Volili jsme především koledy, ale nezakázali jsme si ani naše vlastní nebo mexické písničky. Vše víceméně ve svěžím, rychlejším rytmu.

Překvapilo mne, jak znějí naše skladby uprostřed ruchu velkoměsta. Tramvaje (pardon: šaliny:-)), policejní houkačky, klaksony, hluk motorů, osvětlené ruské kolo, hluk motoru řetízkového kolotoče… chvíli jsem se cítil jako v Kerouacově On the road. Ale celkově byl zvuk byl fajn, popíjející diváci se bavili a neváhali nám to dát najevo potleskem. Hodinka uběhla neskutečně rychle a my jsme museli uvolnit místo kolegům ze skupiny Passage. Její vystoupení jsme však neslyšeli. Bouřlivý advent pokračoval, já se musel  krátce a intenzivně vyspat, abych po kraťoučké ranní pracovní zastávce v Hradci mohl pokračovat do Pece pod Sněžkou na snowboardový kurz.  Až pojedu zpátky, už budu mít v autě naložená nová cédéčka. Hurá!!!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena