Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


16.02.2014
Bravo, Lakomá Barko!

Stále se hovoří o jisté specifice jihočeského folku. Proto vítáme každý zdařilý pokus o spolupráci v tomto žánru (i když nechceme nijak přísně oddělovat žánrové „krabičky“) s jihočeskými folkaři.

 

Díky Folkové růži jsem znal Lakomou Barku již z dřívějších dob a měl jsem ji v mysli zaznamenanou spíš jako historizující folk. Ale to nevadí, hlavně jsou to jihočeští muzikanti a jsou našemu hradeckému publiku neznámí. Vlastně neznámé. Jedná se totiž o ryze ženskou formaci.

Společné koncerty „na oplátku“ jsme domlouvali už v letních měsících, kdy Lakomá Barka natáčela svoji povedenou placičku jménem Paleta, zatímco my jsme se v srpnovém parnu potili nad Přejem Vám život. Původně jsme mysleli na vánoce, ale brzy jsme zjistili, že v tomto období nenajdeme termín, kdy bychom si mohli někde společně zahrát. Nakonec jsme po několikerém překládání našli termín 8. únor v Českém Krumlově a  14. březen u nás na Schodech.

 

Do vnitřního města lze v Českém Krumlově vjet autem pouze na speciální povolení, které pro nás dámy spolehlivě obstaraly, a dokonce v přesně stanovený čas na nás čekaly v místě srazu. To už pro mne byla předzvěst skutečnosti, že organizace bude bezchybná. A to tedy byla, což bych chtěl uvést hned na tomto místě, abych pak nemusel každý detail chválit zvlášť. Zkrátka třicet minut před začátkem koncertu bylo v renesančním horním patře cukrárny Vlašský dvůr všechno do detailu připraveno k hudební produkci. Prostředí bylo úchvatné (včetně jednoho z nejdražších klavírů ve střední Evropě) a akusticky velice přívětivé. Sál se brzy zcela zaplnil a pořadatelé museli shánět další židle. Proto jsme i my raději opustili divácká sedadla a usedli jako zvláštní exponáty do čela sálu, neboť začínaly hrát naše hostitelky. Mohli jsme tedy sice detailně sledovat nejen reakce diváků, ale i půvaby hudebnic, jenže jsme bohužel neměli tak kvalitní sluchový vjem kompletního zvuku skupiny. Kvůli tomu jsme ale do Českého Krumlova nejeli, naším úkolem bylo především co nejlépe zahrát.

Dámy z Lakomé Barky přehrály téměř celou svoji desku a bylo patrné, že ony i diváci si svůj kontakt vzájemně užívají. Souznění kapely a diváků bylo jako podle učebnice psychologie a my jsme skoro měli obavy, zda se nám podaří v tomto srdečném duchu tak hezky pokračovat.

 

Už první naše skladby nás však ujistily, že diváci chtějí naši muziku slyšet, že přišli i na nás a jsou velmi dobře naladěni ke vstřícnosti. Nám se vždycky hraje báječně, když vidíme, že posluchače naše písničky oslovují. To se při naší části vystoupení nad všechny pochyby potvrdilo, a tak není divu, že jsme byli až překvapeni, když jsme se octli na konci našeho playlistu. Škoda, ještě tedy přídavek a rozloučení s mimořádně sympatickými pravidelnými návštěvníky pořadů Lakomé Barky.

K hezkým zážitkům patřilo i pohoštění, které pro všechny(!) účastníky tohoto večera připravila majitelka podniku  Vlašský Dvůr. Ale inspirativní byla i návštěva hudebního klubu Šnek, kde se náhle objevila spousta výborných muzikantů, takže hudební jamování skončilo někdy nad ránem.

Exkurze do hudebního prostředí v Českém Krumlově byla pro nás opravdu povznášející, inspirativní, očistná a nabíjející. Fotografie Rudy Hojdara můžeme obdivovat v sekci Galerie.

 

Díky, Barko, díky, kapelnice Lucko Roubínová, která to máš asi všechno hlavně na triku! Těšíme se na Vás v půlce března na Schodech v Jindřichově Hradci.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena