Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


02.06.2014
Poslední jarní schody 2014. Ivo Cicvárek - Lada Šimíčková

V tomto školním roce to byly poslední Schody na chodbě gymnázia. V červnu totiž hrajeme v Jindřichově Hradci tolikrát, že snad ani nemá cenu přidávat další koncerty.

Tentokrát jsme si pozvali duo Ivo Cicvárek - Lada Šimíčková. Ivo téměř ověnčený andělskými vavříny (cena Anděl mu letos jen těsně unikla), ale hlavně respektovaný hudební skladatel a muzikant. Lada s jemným hláskem a niterně něžným projevem. Zajímavá kombinace.

Na přání našich hostů jsme obstarávali až druhou část večera, což je pro mne vždycky trochu horší, protože vlivem nervozity a rozehrávání před vystoupením si nemůžu vychutnat vystoupení v první polovině. To se potvrdilo i tentokrát. Ale i přesto jsem si stačil povšimnout, že melodie i texty rovnoměrně skládané oběma protagonisty nepostrádají vtip, nápaditost, hloubavost i něhu, což Ivoš i Lada dokázali krásně podpořit svým projevem. Drobná potíž byla pouze technického rázu. Hlas Lady Šimíčkové je příjemný, ale velice tichý, takže jsme museli připravit naši aparaturu, abychom vše dokázali pochytat. A bez zpětných vazeb. Snad se to podařilo, alespoň mně se zdálo, že si oba muzikanti s naším prostorem nakonec poradili dobře a že bylo všemu dobře rozumět. Ivo také přivezl nové CD s názvem Velký svět. Poslechl jsem si je. Zdá se mi pěkně nahrané i interpretačně dynamicky zvládnuté. Však si také Ivo nepozval jako interprety žádné začátečníky.

My jsme si v druhé polovině, která patřila nám, řekli, že vyřadíme všechny pomalejší skladby a pokusíme se pojmout náš blok trochu optimističtěji. Nakolik se nám to podařilo, to mohou nejlépe posoudit diváci. My sami jsme byli jejich reakcemi nadšeni. Tomu říkáme domácí prostředí!

Všem moc děkujeme. Na schodech se sejdeme zas až v říjnu, ale slyšet nás můžete každou chvíli. Kde? No to se podívejte na těchto stránkách do rubriky KONCERTY.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena