Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


23.06.2014
Brno - Stará radnice 2014

V Brně mají jako ve všech větších městech akci se jménem Kulturní léto. A Mošny zase mají možnost si na této akci nejen zahrát, ale dokonce si pozvat i hosty. Jsme rádi, že si tentokrát pozvaly nás. Byl to jeden z nezapomenutelných letních večerů v prázdninovém duchu uprostřed velkoměsta, přímo v areálu Staré radnice, kde je trvale postavena moc příjemná scéna.

Jako hosté jsme začínali. Mluvím sice sám za sebe, ale věřím, že i za Nelu a Ondru, když zdůrazním, že se nám ten koncert moc moc líbil a snad i docela podařil. Bylo to všechno díky souhře několika povzbuzujících vlivů. Především diváci,  kteří tak akorát naplnili hlediště. Přijali nás prostě skvěle a úžasně reagovali na naše skladby i mluvené slovo. A to se v Brně současně konaly i dva opravdu prestižní koncerty! Když hrajeme někde ve velkém městě, mívám občas obavy, že se na nás budou lidé dívat jako na vesničany, kteří se dostali do vyšší společnosti, a ta je s velkorysou shovívavostí musí vytrpět (záměrně přeháním, abych zdůraznil tu situaci). Co je platné, že se to se (snad) stále stoupající kvalitou Jentaktaku už pár let nestává. Respektive občas tento jev pozoruji při příchodu na pódium a on velmi brzy vymizí. Tady v Brně už bylo jasné, že lidé věděli, na čí koncert přišli. Zjevně tady zapůsobil fakt, že jsme se s našimi písněmi tak dlouho drželi v hitparádě Rádia Proglas a že nás tato stanice opravdu často hraje. Prostě diváci byli bezvadní!

Mistr zvuku i jeho „bedňák“ také skvěle rozumějí své práci. S ozvučováním ani se samotným zvukem při koncertě nebyly žádné problémy. Vlastně jsem ani o žádném zvučení nevěděl. Všechno působilo tak samozřejmě, že jsem ani nevnímal složitost ozvučovací procedury. To se mi vymstilo při mexické písničce, kdy jsem si vůbec neuvědomil, že zvuk mého ukulele je snímaný mikrofonem, a na chvíli jsem se od mikrofonu otočil jinam. Takže vlastně jediný větší zvukový problém jsem vyrobil já sám :-))))

Na basu s námi hrál Kuba Šimáně, což je pro mne vždycky zážitek a pohoda, neboť dobrá basa mi ušetří spoustu kytarových omezení. A „dobrá basa“, to je synonymum pro jméno Jakub Šimáně!

Bylo příjemné počasí, ani horko ani zima, krásné výhledy na brněnskou radniční věž, pořadatelé se k nám chovali vstřícně a Mošničkám to moc slušelo (tedy i Mošňákům, ale to já zas až tolik neocením:-)) ), kafíčko jsem si směl přinést z restaurace až na pódium, na všechno bylo dost času, podařilo se nám (díky Kubovi) bez problémů prokličkovat spletí brněnských jednosměrek, našli jsme i parkování blízko místa koncertu, prostě dokonalá idylka. Za ni i za pozvání bych chtěl Mošnám opravdu upřímně poděkovat. A nejen Mošnám. Pořadatelům, divákům, zvukařům i kolegům z kapely!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena