Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


06.07.2015
Záhlinický komín 27. června 2015

Vzpomněl jsem na vojenská léta. To ještě naše kanóny mířily na opačnou světovou stranu: „Orientační bod továrenský komín, zaujmout palebné postavení…“  no, nebudu malovat Brežněva na zeď. Dnes je doba jiných padouchů i spasitelů. Je to asi tím, že jsme tenkrát  už u všech továrních komínů  všechny padouchy rozdrtili a se všemi spasiteli si padli do vroucného objetí. Ten tovární komín jako významný orientační bod ale zůstal, jen to palebné postavení zaujímáme na čas odjinud. Přesněji řečeno jde o komín ve vsi Záhlinice a fabrika je to (aby Švejkovo poselství bylo dokonalé) velmi sympatická: pivovar. Měl jsem obavy, jak to místo najdu, ale už od Kroměříže bylo jasné, kam mám se svým vozidlem směřovat. Vždyť  hudební setkání zorganizované skupinou Kofoe&Vlna se jmenuje Festival pod komínem.

Hned po příjezdu jsem byl polapen Vlnkou, který mě slovy „Chovej se tu jako doma, tady máš žravenky, piva máš zadarmo, kolik vypiješ,“ vyčerpávajícím způsobem uvedl do situace. Zapadl jsem hned a bez obtíží . Připravil jsem si hudební propriety a věnoval se poslouchání kapel na pódiu i klábosení se známými. Brzy přijeli Nela s Ondrou, a jak se blížil čas našeho vystoupení, postupně jsem se zas všem omlouval svojí obvyklou větou: "promiňte, jdu být nervózní“. Dal si nezbytnou kávu a věnoval se vlastnímu dosud psychicky neprozkoumanému nitru.

Na pódiu pohoda. S panem Mistrem jsme v klidu, dobré náladě a při vstřícné komunikaci vyladili zvuk a mohli se tedy soustředit pouze na způsob, jakým předáme divákům pocity v našich písničkách. Posluchačů bylo dost a z mého pohledu shora si k naší muzice spousta z nich našla přímou cestu. Měli jsme z toho radost a hrálo se nám opravdu dobře.

Hned po vystoupení Ondra s Nelou odjeli a já jsem se rozhodl, že si vychutnám celý festival až do konce. Věru bylo co vychutnávat. Dramaturgie byla zvolená výborně, na pódiu se střídaly kapely jak na běžícím pásu a každá z nich mě překvapila něčím originálním. Spousta inspirace. Těžko říci, kdo mne nejvíc zaujal, fakt je, že mi nevadilo vedro a že jsem z první řady prožíval stejné tvůrčí dobrodružství, jaké prožívají hudebníci na pódiu a zvukař za pultem.

Festival vyvrcholil ohňostrojem a končil kolem před půlnocí. Odjížděl jsem těsně před koncem. Jen jsem opustil se svojí Feldou areál, okamžitě po mně šli: Světla, houkačka, zastavení na krajnici, dechová zkouška, no jo, holt jsem přijížděl z východu a mířil na západ :-). Musím ale uznat že "kroměřížští psi" (jak nazývají Mexičané policajty) se ke mně chovali velmi korektně, slušně, předpisově, dokonce vstřícně. A mimo to jejich kontroly na místě byly zcela jistě na místě :-)

Krásný, krásný den naplněný inspirativní muzikou. Díky, Vlnko, měl jsi to všechno na triku a moc se Ti to povedlo!!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena