Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.08.2015
Zaplněná Kaple Máří Magdaleny 29. črvence 2015

Hudební středy mají v Jindřichově Hradci sice krátkou tradici, ale postupně si nacházejí stále více místa v diářích hudebních příznivců. Letos jsme od Města dostali příležitost zahrát si dlouhý celovečerní koncert. Vzali jsme to vážně a připravili si rozsáhlý playlist. Záměr využít nádvoří Muzea fotografie zhatil déšť a chladno, a tak se pořadatelé moudře rozhodli přesunout nás všechny do Kaple Maří Magdaleny.

Krásný interiér tohoto barokního skvostu známe. Je ideální pro varhany a flétny, ale krajně nevyhovující pro kytary a veškeré bicí nástroje. S tím jsme si museli poradit nejen my, ale také Jirka a Kuba Písařovi, kteří měli za úkol koncert ozvučit.

Sešli jsme se poměrně pozdě, neboť jsem zapomněl na našich stránkách posunout o půl hodiny dopředu začátek koncertu. Stačili jsme si tedy upravit zvuk hlavně pro jednotlivce, ale nevyzkoušeli jsme celkové poměry mezi jednotlivými monitorovými výstupy. I když ty podmínky známe, přece jen nám pak dlouhé echo prostoru trochu zkomplikovalo orientaci. Ale mne osobně daleko víc překvapilo množství lidí, kteří na náš koncert přišli. Prostor Kaple byl zcela zaplněný, dokonce se musely přinést další židle. To bylo dobré mimo jiné i proto, že množství lidí přece jen trochu zkrátí rušivou ozvěnu. Dalším, tentokrát příjemným překvapením pro mne byl i soustředěný poslech a velmi vstřícné reakce lidí, kteří se na nás přišli podívat.

Za zmínku rozhodně stojí, že si Ondra přinesl na tento koncert nový akordeon s krásným zvukem a bohatým rejstříkem.. Byl trochu nervózní, že ten nástroj stále ještě nemá v ruce, jak by si představoval, ale podle mého názoru zvládl situaci s bravurou a nóblesou.

Hrálo se opravdu hezky a můj dík za další krásný koncert v naší letní sérii patří spoluhráčům, pořadatelům i divákům.

Pavel


 
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena