Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


18.01.2016
1.1.2016 ve vesničce Jivno

Jak na Nový rok, tak po celý rok, praví známé české už téměř otřepané přísloví. A protože Nela byla právě v Hradci, nic nám nebránilo přijmout nabídku představitelů obce Jivno, abychom jim zahráli vánoční koncert. On samozřejmě vánoční nebyl, protože po Silvestru už má člověk přece jen jiné starosti, ale pro nás už je v poslední době přece jen obtížné najít termín, který by vyhovoval všem členům kapely.

Zkrátka prvního ledna odpoledne jsme společně vyrazili směrem k Českým Budějovicím a o půl hodiny později se už dobývali do zamčené kaple na návsi zmíněné vesničky. Zima, nikde nikdo, hospůdka samozřejmě zavřená, tedy dosti nevábná vyhlídka do budoucnosti. Za chvíli se ale přece jen objevil pan správce a návesní kapličku nám odemkl, abychom si ji mohli alespoň zadýchat, když už se v ní netopilo. Dýchali jsme „ostošest“ a přitom si říkali, že tento sychravý zimní nečas je přesně vhodný k tomu, abychom zalezli pod peřinu a dospali Silvestra nebo se zabývali něčím ještě mnohem příjemnějším :-). A že místní občané asi jedno z těchto rozumných řešení na úkor našeho koncertu zvolí.

Jenže nezvolili a kaple byla v čase začátku koncertu zcela zaplněná. Dokonce jsem si všiml maminky s malým děckem, které se po celou dobu koncertu chovalo slušně, tiše a trpělivě. Přes chladné prostředí se nám hrálo poměrně dobře, potíž byla (vzhledem k vlhkosti vzduchu) pouze s laděním. Všechny skladby se saxofonem jsme museli vynechat a obtížné bylo i sladit flétny s kytarou. To znamenalo významné zúžení našeho repertoáru, který jsme složili za našich skladeb a koled. Zdá se však, že výběr byl i přes tyto potíže úspěšný, o čemž mne přesvědčila aktivita posluchačů. Ti s námi často zpívali koledy i opakující se pasáže našich písní. Takže musím znovu podtrhnout známou pravdu, že největší muzikantkou rozkoší je hrát a zpívat pro pozorné diváky.

Rád bych tedy posluchačům v obci Jivno (místním i přespolním) poděkoval za ledovou hodinku, která pro nás byla velice příjemnou záležitostí. Rozhodně jsme nelitovali, že jsme nezůstali doma pod tou peřinou :-)

Všechno nejlepší v novém roce!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena