Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.03.2008
Zpívání na schodech 3. března
Náš skvělý a oblíbený fotograf Franta Bureš navázal spolupráci s internetovým časopisem Folktime. (Gratulujeme, Franto!) Nedávno mne požádal, abych k jeho fotografiím připojil nějaké povídání o Zpívání na schodech. Napsal jsem ho rád a jeho přesné znění předkládám jako textovou ilustraci posledního vydařeného večera:

O přetlaku v Jen tak taku

Zdravíme příznivce muziky, která má text. Zdálo by se, že je o nás slyšet pouze jednou za rok v červenci, v čase Folkové růže. Zdání však klame, nás se jen tak (tak) nezbavíte. V loňském roce jsme koncertovali na různých místech celkem devadesátkrát, ale mezi nejoblíbenější „štace“ kapely patří už řadu let naše vlastní pracoviště. Gymnázium v Jindřichově Hradci. Neťukejte si na čelo, ač učitelé, jsme snad zatím celkem normální. Spíš byste nám měli závidět, protože málokdo z vás asi bude mít v zaměstnání tak skvělé akustické prostředí, jakým je gymnaziální chodba. Nikdo tam po nás nechce platit žádné nájemné, nikdo nám neklade žádné zvláštní podmínky, nemusíme nikam vozit hudební nádobíčko, přeměna chodby na koncertní sál trvá zhruba hodinku, občas za námi přijde i občerstvení, ale hlavně skvělí diváci. Máme zkrátka při našem pořadu Zpívání na schodech všechno, co potřebujeme. Dokonce ještě víc: podporu Města Jindřichův Hradec či sponzorů, nezištnou pomoc našich přátel a fanoušků. A samozřejmě i neopakovatelnou atmosféru se spoustou hostů. Pořad Zpívání na schodech si tak jednou měsíčně můžeme opravdu vychutnat.

Výčet našich hostujících kamarádů by byl opravdu dlouhý. Tahákem posledního večera byla brněnská skupina Ozvěna, s kterou jsme se setkali v létě při jednom našem koncertě na hradě Landštejně. Zasvěcení vědí, že se jedná o trampskou klasiku, která vznikla koncem sedmdesátých let, o držitele mnoha portovních trofejí a jiných vyznamenání. Ale to samo o sobě nic neříká, hlavní je, že přinesli do prostor našeho „gymplu“ pohodovou muziku, příjemnou náladu, pravou trampskou vlakovou a toulavou romantiku, krásně barvící vokály. Bohužel na snímcích našeho obětavého fotografa Franty Bureše není slyšet, jak si Ozvěna skvěle poradila se složitou ozvěnou klenuté gymnaziální chodby :-)

Ve svém dvacetiminutovém vstupu zahrál tři skladby pro klasickou kytaru i náš student Matěj Míka a donutil tak okouzlené publikum k bouřlivému potlesku.

My jako hostitelská kapela se svými diváky se už teď můžeme těšit na vystoupení původního Žalmanova „Spolu“ s Pavlínou Jíšovou a Tondou Hlaváčem 31. března. Pokud se chcete o Zpívání na schodech dovědět víc, klikněte na www.jentaktak.cz. Anebo přijďte, vždyť nejen Folkovou růží živ je téměř dvacetiletý Jen tak tak.

jarcoun


My jako kapela bychom chtěli navíc divákům poděkovat, že přijali s pochopením náš "jentaktak program". Chyběla nám totiž Nela, která je silně nachlazená, a tak jsme museli silně improvizovat a některé pasáže našich skladeb dostaly, řekněme, netradiční podobu:-). My i ti, kteří nás znají, jsme se občas opravdu bavili očekáváním, "co z nás zase vyleze".
Ještě jednou tedy díky, příště snad už v plné sestavě a s nějakými novinkami!
PavelZpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena