Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


27.05.2008
"Ahoj,kapelo, včerejší koncert na schodech byl moc povedenej..."

píše nám v návštěvní knize Jitka. Poděkování a chválu jsem slyšel a četl ze všech stran a bez mučení přiznávám, že je tím příjemně polechtána moje ješitnost. Tedy, pokud můžu alespoň mikročástečku té všeobecné chvály strhnout na sebe. Proč mikročástečku?

Protože každý z dvacetičlenného pěveckého sboru gymnázia pod vedením Květy Fránové se o hodně zlepšil, takže výsledek v podobě přednesených skladeb je vynikající.

Protože každému členu Jentaktaku se podařilo překonat potíže spojené s mizernou náladou a hledáním zvuku (i vhodných písniček) před včerejším koncertem a soustředit se na důvěryhodnou prezentaci vybraných skladeb.

(Protože jsem tentokrát nezapomněl slova písně, na které mi velmi záleží :-))

Protože Jeroným Lešner se stal pro mnohé naše diváky díky svým textům, kytarové technice a hudebnímu projevu překvapením roku.

Protože sedmičlenná sestava (ano, bylo jich skutečně sedm) skupiny Bob a Bobci nám včera večer nabídla rafinovaně pestrou míchanici zvuků, nálad, žánrů a kombinací spojenou ve velmi kultivovaný, profesionálně výborně zvládnutý, zkrátka neobyčejně živý hudební pořad.

Protože diváků přišlo hodně, byli vstřícní, naladění na příjem, tolerantní, dobře se bavící, přemýšlející, uznalí, soustředění (a tudíž nerušící a nevyrušitelní), zkrátka nádherně aktivní a pozitivní, takže nám všichni hudebníci vyjadřovali uznání, jak prý máme vychované obecenstvo (zase ta ješitnost - jako kdyby diváci nevychovávali nás!).

Měli jsme většinou včera dost perný den (maturity, učení na státnice, bolesti hlavy, zkoušky a zápočty, zaměstnání, dlouhé a komplikované cestování…). Ale krásně jsme si odpočinuli a společně vyjádřili chválu bláznovství jménem hudba. Jestě že ji máme, ještě že Vás, blázni, mám.

Jsem rád, že jsem mohl být aktivní součástí toho všeho a moc děkuju všem dalším mikročástečkám, na které lze Jitčino dnešní pochválení vztáhnout. I Tobě, Jitko, za to, že jsi nám napsala, co všichni cítíme.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena