Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


07.08.2009
Kamenice- zakončení Folkové růže
 

Koncert v Kamenici nad Lipou je už také tradicí. Tentokrát byl však, myslím, netradičně zařazen na samý konec Folkové růže a jako všechny přidružené akce byl doprovázen nezájmem našich partnerů z Folk a country. Tradičně jsem však nejdříve dopoledne musel sbalit a zlikvidovat všechno, co bylo pro Folkovou růži vytvořeno, hlavně scénu v muzeu, tábořiště, prostory ve škole atd.

Teprve potom jsem se mohl vypravit na zkoušku Jentaktaku, která se měla uskutečnit u Nely v její rodinné rezidenci. Ta však proběhla víceméně formálně, protože jsme se sešli v kompletním složení až pozdě a na krátkou dobu. Tentokrát škoda času.

Vlastní koncert v Kamenici podle mého názoru nijak nevybočil z průměru. Velice příjemně mne překvapil pouze 6-tet, hlavně pěknými aranžemi, harmonií a melodikou skladeb zpívaných „a capella“. Vážím si i kázně jednotlivých členů tohoto seskupení, se kterou společně naplňovali hudebně-estetický záměr. Shrnuto a podtrženo: svěží, intonačně přesná, propracovaná, dramaturgicky odvážná a s chutí přednesená muzika.

Ginevra podle mne měla své vystoupení zkrátit aspoň na polovinu, i když její hudba už má svou tradici a své příznivce. I vystoupení kanadské skupiny hrající irskou hudbu bylo dlouhé (a pro mne i trochu jednotvárné), takže se není co divit, že, když jsem ze šatny (kde jsem se rozehrával) zasedl za svůj mikrofon, zděsil jsem se, že téměř všichni diváci odešli. V hledišti zůstalo snad ze soucitu k nám (děkuji, děkuji) jen pár nejotrlejších jednotlivců, kterým jsme za mizerného zvuku v odposleších (podloubí) zahráli několik málo našich písní.

A protože Milda pomáhal odpoledne zvukaři stavět scénu, považoval jsem za svoji nepsanou povinnost pomoci tentokrát Pájovi s její likvidací.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena