Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


12.10.2009
JTT a Mexičané v rondelu

Po společném hraní v Klášteře nás čekala ještě jedna lahůdka: koncert v rondelu jindřichohradeckého zámku. Tam hraju vždycky rád, i když je tam velice špatná akustika. Tedy pro drnkací nástroje. Při akustickém hraní většinou zůstanou divákovi milosrdně skryté hudební chyby, které čas od času vyrobím. Ne tak v rondelu. Ten odhalí všechno. Renesanční stavitelé nesnášeli polovičatosti.

Čekali jsme, že přijde daleko víc lidí než do Kláštera. Vždyť jsme v okresním městě! Omyl, dostavila se hrstka diváků, návštěvnost se s Koncertem pro Lucii vůbec nedala srovnat. Milda jako pořadatel trochu zaplakal, já jsem však měl poněkud více důvodů k radosti, vždyť na Lucku Štěpánkovou se viditelně nezapomnělo a já bych si moc přál, aby tomu tak bylo i do budoucna.

Hradečtí diváci dali tentokrát přednost jiným akcím, zejména divadlu. Nelze se na ně zlobit. Spíš se zdá trochu neobvyklé, že speciálně na tento koncert přijedou lidé z Prahy a okolí, Mladé Boleslavi a bůhví odkud ještě, a doma zůstane taková příležitost nevyužitá. Dva virtuózní mexické kytaristy a peruánskou hráčku na cajon opravdu v Hradci tak často nevídáme.

Koncert měl podobný průběh jako ten čtvrteční, ale obě tělesa výrazně obměnila repertoár a zahrála skladby, které ve čtvrtek nezazněly, nebo písničky vyloženě premiérové. Ohlas byl i z mého pověstně kritického pohledu velice dobrý, byl jsem až překvapen pozitivními reakcemi při koncertě i po něm. Dokonce mě pobavilo i Mildovo sdělení, že náhodní návštěvníci zámku, kteří si prohlíželi rondel v průběhu naší zvukové zkoušky, si hned zakoupili několik našich DVD nosičů s mexickými skladbami.

A tak jsem s radostí zaznamenal, že se nám podařilo naplnit v našem životě zas jeden krásný den. Společně jsme to pak oslavili na přátelské večeři, na níž jsme ukuli i některé další pikle a plány:-)  Budeme vás o nich informovat, jakmile se nám podaří vtisknout jim konkrétní podobu.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena