Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


21.12.2009
Trhové Sviny 19. prosince 2009

Naše předposlední vystoupení společného adventního turné s Třeboňskými pištci proběhlo ve skvělé náladě v Trhových Svinech. A protože mého způsobu vyjadřování už můžete být přesyceni, dovolil jsem si bez dovolení vypůjčit svěží text (pravděpodobně) Míši Apfelthalerové, výborné klavíristky, zpěvačky a flétnistky zmíněného souboru. Přetiskuji jej v nezměněné podobě.

Doufám, že pětatřicetiletí Pištci budou shovívaví k dvacetiletému mládí Jen tak taků a tento prohřešek proti autorskému kodexu mi odpustí:-) Omluvou mi budiž, že zprávičky v Adventním deníku na stránkách www.trebonstipistci.wgz.cz čtu pravidelně, s upřímným zájmem a radostí a že za tento pohled na naše společné „dílko“ autorce velmi srdečně děkuji.

 "Odjezd do Trhových Svinů byl plánovaný na 17:00...dorazili jsme na místo a vše probíhalo jako vždy...zvuková zkouška apod.
Před koncertem jsme od Mildy Vokáče dostali sladkou odměnu k Vánocům...rozdělili jsme si ji a ještě jsme dostali od Jen tak taků výborný medovník : ) Koncert proběhl jako vždy skvěle...vše bylo, jak má být ...u konce našeho vystoupení jsme se domluvili s Mildou, že chceme předat panu Šimečkovi dárek k Vánocům pro něj a jeho manželku, která nás tak trpělivě připravovala pro vstup do souboru ...myslíme, že se vše vydařilo a pan Šimeček byl rád :-) Když jsme skončili naše vystoupení a společné písně s  Jen tak taky, nedočkavě jsme čekali na naše taneční vystoupení při písničce "bababamba".....Po odjezdu jsme se také bavili… společně jsme si v našem mikrobuse zpívali písně, které jsme kdy v Třeboňských pištcích hráli...Bylo to super! Škoda, že už nás čeká dnes poslední koncert v Prachaticích, ale nebojte se chystá se toho na rok 2010 ještě hodně : )"

 Co dodat z našeho pohledu? Krásný sál s vynikající akustikou, jež Olinovi a Járinovi umožnila nastavit zvuk, který nás svou kvalitou opět příjemně překvapil. Příjemní a ochotní pořadatelé. Sympatické publikum, které se mi zase zdálo až zaskočené bezprostředním průběhem vystoupení obou kapel. Nečekaně zajímavý, živý sound pokaždé, když se Pištci a Jen tak taci sešli na pódiu společně (v závěru vystoupení Pištců a při společném zpěvu mexické „La bamby“). Milé sladké dárečky, které pro Pištce a nás zajistili Milda, pekárna Novosedly a Maruška. Rádi se také připojujeme ke gratulaci a vyjádření hluboké úcty, kterou soubor adresoval manželům Šimečkovým za jejich neobyčejně kvalitní a dlouhodobě systematickou práci.

A také bohužel trocha nostalgie vzhledem k tomu, že naše turné se v sobotu 19. prosince 2009 ocitlo před samotným zítřejším závěrem.

Poznámka: Chtěl bych slyšet ty písně, které si Pištci zpívali v mikrobuse po cestě zpátky. Musel to být další kvalitní koncert:-)

Pavel


 
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena