Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


27.12.2009
Všechno nejlepší do roku 2010

Pomalu odbíjejí poslední hodiny roku 2009. Pro nás, kteří se spíše vyhýbáme bouřlivým oslavám, protože jsme se v životě už naslavili dost a dost, je to spíš doba vhodná k zamýšlení, bilancování.

Zkusím si tedy s Vaším dovolením zamyslet a zabilancovat touto otevřenou formou.

Podle mého diáře zahrála naše kapelka v uplynulém roce 72 veřejných vystoupení. Tedy skoro jeden a půl koncertu týdně. Při zaměstnání a studiu. Počet naježděných kilometrů se ani neodvažuji odhadnout, možná Milda bude mít přesnější statistiku, neboť se svým autem jich většinu odřídil on. Myslím, že to je na amatéry docela slušný výkon, hlavně bych řekl, slušná dávka sebezapření, protože tahle muzika se asi jinak dělat nedá. Odměnou za tento osobní vklad každého z nás se mi jeví skutečnost, že zájem o naše koncerty v poslední době významně narůstá.

V lednu 2009 jsme se rozloučili s Míšou Vadovou, která se nyní věnuje mateřským povinnostem stejně náruživě a úspěšně jako dříve zpívání a hraní v Jen tak taku. Na její místo nastoupila Klára Šimková a podle mého názoru si neuvěřitelně brzy získala sympatie publika. Výměna zpěvaček byla poměrně plynulá, protože Klára bez problémů pokryla veškerý hlasový rozsah své předchůdkyně, což bylo pro kapelu velice důležité. Nemuseli jsme příliš měnit tóniny. Klára také zvládla Míšiny akordeonové a cajonové party a přispěla svou velmi dobrou hrou na kytaru. Problém Míšina odchodu byl tak asi po půl roce vyřešen mimo jiné i díky tomu, že Míša oznámila svůj záměr velice zodpovědně s dostatečným předstihem.

Během uplynulého roku jsme spolu strávili spoustu hodin, dní, týdnů, navštívili mnoho krásných a zajímavých míst naší republiky a Slovenska. Zažili jsme hodně kouzelných okamžiků a občas také nějakou tu bouřku v meziosobních vztazích, což se mi zdá normální. Pokaždé však byla muzika na prvním místě. A ona nám to také náležitě vracela. Mohl bych jmenovat spoustu koncertů, výletů, setkání, překvapení, která bychom doma u televize rozhodně nezažili. To všechno nám dodávalo sílu, radost, poznání nebo, jak se tradičně říká, dobíjelo nám to baterie.

Svojí muzikou jsme vydělali i nějaké ty penízky, z nichž valnou část jsme vložili opět do „umění“ a nakoupili si kvalitnější nástroje nebo ozvučovací techniku. Osobně mám největší radost z nového mikrofonu a reprobeden, které nám v budoucnosti umožní koncertovat i v místech, kde bychom jinak neměli na zaplacení zvukaře. Byl to můj dávný sen, mít vlastní aparaturu.

Je těžké vybrat z těch dvaasedmdesáti koncertů a příslušných setkání nejlepší zážitky. Snadno se mi totiž může stát, že na něco nebo na někoho zapomenu, což by mě hodně mrzelo. Jedním jsem si ale jistý. Ty nejnádhernější okamžiky, které jsme v prošlém kalendářním roce prožili, nám připravilo setkání s nadšenými a kvalitními lidmi, u nichž „dávám“ převažuje nad „beru“. Je neuvěřitelné, jak velké množství takových jedinců se kolem muziky stále ještě pohybuje. A ještě zajímavější pro nás je, že tady nehrají žádnou roli peníze, majetek, úspěch, kariéra, tedy jakési modly naší inovované společnosti. Nadšení pro muziku, stejně jako spoustu dalších věcí, prostě nekoupíš!

Chtěl bych za sebe i za kapelu poděkovat všem, kteří se o nás v minulém roce jakkoliv zajímali, ať již šlo o podporu, pochvalu nebo kritiku. Váš zájem nás opravdu těší a také zavazuje, pomáhá nám překonat obtížnější chvíle, které se jako všude i v muzice občas objeví.

 

Do roku 2010 Vám, naši milí příznivci, přeji, aby se Vám v něm dařilo co nejlépe. Abyste byli zdraví a pokud možno šťastní, nebo si aspoň štěstí dokázali najít v běžném denním životě. Abyste si užívali spousty setkání s dobrými lidmi a dokázali se vyhnout lidem zlým. Abyste měli dost prostředků pro obyčejný důstojný život a také dostatek kyslíku pro svůj individuální plamínek, kterým jistě každý z nás hoří. Abyste si sami v sobě dokázali udržet lásku. Jakoukoliv. I tu k hudbě:-)

Pavel

 


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena