Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


30.04.2011
Zpívání na schodech 29. 4. 2011

Zpívání na schodech 29.dubna 2011 se odehrávalo v poklidném duchu, dalo by se říci v běžném režimu. Vzhledem k tomu, že venku byl krásný jarní podvečer, že u nás o den dříve hráli Nezmaři a že v Hradci bylo na tento čas připraveno množství lákadel, se sešlo poměrně dost našich nejvěrnějších diváků.

Písničkářka Simona Klímová naše prostředí dobře zná, cesta ze Slanéno ji nikterak nezdržela, takže měla dost času na vyzkoušení ošidné akustiky školní chodby. Ostatně její hlasový fond a kytarová technika jasně svědčí to tom, že je schopná „uzpívat a uhrát“ neuvěřitelně velký prostor.

Simonin koncert mě zaujal. Líbí se mi její nápadité texty i melodie, zajímavý se mi zdá také dramatický způsob přednesu vlastních i převzatých skladeb. Málokdy cítím, jak je chodba přímo přeplněná hlasem sólisty. Diváci si vytleskali dva její přídavky a já jsem s nimi bez výhrad souhlasil.

Také náš koncertní blok probíhal vcelku poklidně. Mně osobně se hrálo hezky, cítil jsem od prvních okamžiků podporu hlediště, která mi dodávala chuti sdělovat něco prostřednictvím tónů. Ono je vždycky príma, když vidíte a slyšíte, že si lidé zpívají s vámi. Že aspoň na chvíli a třeba zdánlivě nějaká pospolitost ještě i dnes funguje. A tak jsem si ani moc nevšímal chyb, které jsme občas udělali (vždyť i ony patří k hudbě stejně jako životu), a v dobré pohodě dohrál koncert až k samotnému závěru.

S poslední písničkou (Přeháňka) nám vydatně pomohla nejen Simona, ale také Míša Vadová, která si vzpomněla na staré dobré časy cajonistky (Díky, Míšo!).

A samozřejmě téměř všichni diváci. Právě jim patří podle mého názoru největší dík za hezký hudební večer.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena