Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


14.09.2008
Telč-sraz pracovníků památkové péče

V pátek 5. září se v Telči slavilo založení jakési důležité instituce. Myslím, že to bylo Středisko památkové péče pro oblast Vysočina nebo něco na ten způsob, nevyznám se v příslušné terminologii ani hierarchii. Každopádně to byla velká sláva, když u toho musel být sám ministr kultury, krajský hejtman a ještě jiní… důležité osobnostiJ

A kdo asi mohl akci podobného významu dostat na starost? No správně, nemýlíte se. Sám veliký (postavou i významem) kastelán, pracant, politik, organizátor, inspirátor, respirátor a vůbec renezanční člověk, MILDA NOREK. Naším úkolem bylo postarat se průběžně o hudební vyžití účastníků této oslavy spojené s rautem, kterou jsme pracovně nazvali srazem kastelánů. Zvučil Olin Svoboda a všechno se odehrávalo v zámecké zahradě.

Přišli jsme včas, nazvučili se a jako slavnostní téměř fanfáru při hromadném příchodu vzácných hostů jsme zahráli „Sejít se ještě někdy někde“. Ta se hodí ke všemu, jsem zvědav, až ji jednou zahrajeme při pohřbuJ Následovaly projevy politiků a neklidné pohledy (i naše) směrem k připravovaným lahůdkám, které převážně osobně a ve volném čase zajistili Mildovi rodinní příslušníci. Konečně projevy i potlesky dozněly a všichni se decentně (opravdu, žádné závody) odebrali k připraveným stolkům s občerstvením. To byl signál pro nás, že můžeme začít se svou produkcí. Zvláštní pocit, když je k vám obecenstvo zády, ale chápeme, že tam lidé nepřišli kvůli nám, nýbrž kvůli památkám, které je zajímají a živí. Možná trochu z recese jsme tedy panu ministrovi zahráli skladbu Scházíš mi, lásko o tom, jak apatykáři apatii zas překapávaj na program:-) Dobře, že to neposlouchal, ostatně text rozhodně nebyl namířen proti němu. Takto náš program pomalu pokračoval. Pro mne bylo emocionálním vrcholem, když jsem až na třetí pokus zahrál poslouchatelně předehru ke Canción del Mariachi. Mezitím se setmělo (takže nebylo vidět, jak se červenám) a kromě nás se před vzácnými hosty objevili velmi zajímaví umělci ze všech možných oborů. Bravo, pane Norku, můžete si gratulovat, pořad byl zajímavý, pestrý a vše klapalo jako na drátku. To myslím naprosto vážně, ironie by tady nebyla na místě!

S povděkem jsme konstatovali, že s přibývajícím časem přibývá i diváků, kteří opustili diskuzní kroužky a rozhodli se sledovat naše vystoupení. Nakonec jsme těsně před půlnocí sklidili upřímný potlesk a navázali několik dalších kontaktů k vystoupením po celé republice.

Bylo to náročné hraní, ale vyplatilo se. Celou kulisu umocňovalo ještě nádherné počasí, jasná teplá letní měsíční noc jako vystřižená z Ladových obrázků.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena